Szkoła Podstawowa nr 4
im Francesco Nullo
w Olkuszu
Tel: 32 643 06 05
Adresy:
ul. Fr. Nullo 36,
ul. Korczaka 7
32-300 Olkusz

e-mail: sp4olkusz@wp.pl
niedziela 25 sierpień 2019
27

Podręczniki:

Książki i materiały ćwiczeniowe zgodnie z rozporządzeniem będą czekać na dzieci we wrześniu w szkole.

Religia -  „ Żyjemy w Bożym świecie” – wydawnictwo Jedność ( do zakupienia przez rodziców).

Tymczasem zakupy jeszcze nie zrobione, a niewiele potrzeba, aby zgubić się na rynku szkolnych produktów... Czego nie może zabraknąć? Oto nasza lista.

Tornister to oczywiście podstawa - noszony codziennie, musi zmieścić cały ekwipunek. Ważne, żeby był lekki, wyposażony w usztywniane plecy, najlepiej odpowiednio wyprofilowane. Postaw na funkcjonalność - nie zawsze to co najładniejsze, okaże się najlepsze dla dziecka.

Z piórnikiem, kolejnym niezbędnym artykułem, sprawa jest bardziej dowolna. Wydaje się jednak, że ten z wyznaczonym miejscem na gumkę, 2 ołówki, temperówkę, kredki ołówkowe, linijkę, klej w sztyfcie, nożyczki, patyczki do liczenia

(wszystkie przybory proszę podpisać)

Zeszyty – jeden 16 kartkowy w trzy linie ( język polski),

              - jeden 16 kartkowy w kratkę (matematyka)  

...

            12.04.2019 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbyły uroczyste obchody z okazji „Święta Wody” .Uroczystość rozpoczęto konferencją naukową pt.: „Chrońmy źródła wody”, podczas której zwrócono uwagę na bardzo ważne tematy zdrowia oraz dostępu do wody i jej czystości. Ważnym punktem gali było wręczenie nagród laureatom III edycji Konkursu literacko – plastyczno - ekologicznego „Chrońmy źródła wody”.

            Wśród laureatów konkursu była nasza uczennica z klasy 6a Izabela Skóra, która zajęła III miejsce. Konkurs został zorganizowany przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Olkuszu, Stowarzyszenie Teatralno-Literackie w Olkuszu oraz Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Olkuszu.

 

 

Uroczystość dnia 12 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury zyskała nazwę - Chrońmy źródła wody - zdrowie dla wszystkich, która ma na celu zwrócenie uwagi na bardzo ważne tematy dotyczące życia każdego człowieka. Po pierwsze zdrowia jako wartości nadrzędnej, po drugie dostępu do wody i jej czystość, które mają bezpośredni wpływ na jakość i długość życia każdego człowieka.