wtorek 19 marzec 2024
III edycja konkursu

Szkoła przyłączyła się do akcji pt. „Miasto bez eletrośmieci” i w związku z tym organizuje szkolny konkurs, w którym może brać udział każdy uczeń (pomoc rodzica mile widziana) przynosząc do szkoły niepotrzebny, stary, zepsuty sprzęt elektroniczny lub elektryczny (jeśli jest niewielkich rozmiarów np. telefon komórkowy, konsola to może zostawić ją u wychowawcy) za który otrzyma punkty – zapisuje je wychowawca. W przypadku większych elektrośmieci należy zgłosić je p. Agacie Tomsi, pani woźnej lub p. Kazimierzowi Chmiestowi (konserwator)

PUNKTACJA

Za każdy przyniesiony zużyty sprzęt elektryczny lub elektroniczny uczeń otrzyma:

• 1 pkt. - Przykładowy elektrośmiec: kabel, spalona żarówka, zasilace, bezpieczniki itp.
  • 2 pkt. – Przykładowy elektrośmieć: żelazko, telefon komórkowy, klawiatura, akcesoria komputerowe, radio przenośne, toster, czajnik, suszarka do włosów, magnetowid, zabawka elektryczna, odtwarzacz DVD, mikser, młynek do kawy, zegar, kamera, waga, świetlówka, depilator, golarka, inne ZSEE o masie od 1 do 2 kg.
  • 3 pkt. – Przykładowy elektrośmieć: monitor LCD, laptop, ekspres ciśnieniowy i do kawy, drukarka, faks, maszynka do mielenia mięsa, frytkownica, instrumenty muzyczne, wiertarka, wzmacniacz dźwięku, radioodbiornik, komputer, robot kuchenny, wieża Audio inne ZSE o masie od 2,01 kg do 5 kg.
  • 7 pkt. – Przykładowy elektrośmieć: przenośna kuchenka elektryczna, kuchenka mikrofalowa, sprzęt Hi-Fi, odkurzacz, maszyna do szycia, sprzęt nagłośnieniowy, kopiarka, kasa fiskalna, inne ZSEE o masie od 5,01 kg do 10 kg
  • 12 pkt. – Przykładowy elektrośmieć: monitor i telewizor kineskopowy sprzęt sportowy
  • z elektrycznymi lub elektronicznymi częściami składowymi, zestaw kina domowego itp. inne ZSEE o masie od 10,01 kg do 15 kg.
  • 25 pkt. – Przykładowy elektrośmieć: urządzenia chłodnicze, lodówka, pralka, zmywarka, zamrażarka, kserokopiarka, kuchenka elektryczna, kuchenka gazowa z piekarnikiem elektrycznym, suszarka do ubrań, urządzenia wentylacyjne i klimatyzacyjne, elektronarzędzia, inne ZSEE o masie powyżej 15 kg