Szkoła Podstawowa nr 4
im Francesco Nullo
w Olkuszu
Tel: 32 643 06 05
Adres:
ul. Fr. Nullo 36,
32-300 Olkusz

e-mail: sp4olkusz@wp.pl
sobota 20 lipiec 2024

Podziękowania

 

Dzieci i Rodzice ze Szkoły Podstawowej nr 4 bawili się w środę (31 maja) na festynie rodzinnym. Atrakcji nie brakowało, wszystkim dopisywały dobre humory, a zabawa trwała do późnych godziny wieczornych.

Festyn rozpoczął się punktualnie o godzinie 16:00. Zgromadzonych gości przywitał pan dyrektor Mirosław Jurczyk. Następnie zebrani mogli obejrzeć występ dzieci z zespołów „Aster” i „Mini Aster” przygotowany przez panią Katarzynę Michalską. Po występach, nagrodzonych gromkimi brawami, przyszła pora na uroczysty moment- wręczenie tytułu „Przyjaciela Szkoły”. W tym roku otrzymał go Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz- pan Roman Piaśnik. W swoim krótkim przemówieniu Pan Burmistrz podziękował za otrzymanie tytułu, życzył dzieciom, rodzicom i nauczycielom udanej zabawy oraz zapewnił o swojej sympatii dla szkoły. W dalszej części głos zabrał również pan Henryk Gamrat- Przewodniczący Zarządu Osiedla „Centrum” oraz pan kpt. Karol Żaba- z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu. Na festyn przybyli również inni znamienici goście: pani Bożena Krok- zastępca burmistrza Miasta i Gminy Olkusz, pani Agata Knapik -Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej, asp. Katarzyna Matras i st. sierż. Marika Guzik- Gajda z Komendy Powiatowej Policji; pan Marek Lasek- Komendant Straży Miejskiej; pani Beata Soboń -Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, pani Beata Dziąbek- przedstawiciel Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej, pani Agata Kotnis- Dyrektor Gimnazjum nr 3 w Olkuszu, pan Zbigniew Świerczek- Przewodniczący MKPO NSZZ „Solidarność”, przedstawiciele Firmy IMI International w Olewinie, Szkolny Patrol Pierwszej Pomocy IV LO w Olkuszu wraz z opiekunem panem Michałem Masłowskim oraz pani Elżbieta Pałka- Szkoła Suzuki.

Stoisko festynu

Organizatorzy festynu zadbali o to, aby wszyscy dobrze się bawili. Dla chętnych rodziców i ich pociech odbyły się zawody sportowe, wszyscy szkolni detektywi mogli wziąć udział w konkursie „Poznaj nauczyciela na fotografii sprzed lat”. Nie zabrakło też loterii fantowej, stoisk z ciastami, kawą, herbatą, sokami, zapiekankami, popcornem, frytkami i hamburgerami. Warto dodać, że dochód z loterii fantowej został przekazany na remont sali teatralno-tanecznej i siłowni.

Rada Rodziców ufundowała każdemu dziecku bilety na zjeżdżalnię. Zostały również wręczone nagrody za udział w licznych konkursach: przyrodniczym, matematycznym, „Olkusz- moje miasto”- etap szkolny. Dla klas, które zebrały najwięcej makulatury Rada Rodziców ufundowała bilety do kina, a troje dzieci otrzymało nagrody rzeczowe.

Odbyły się również liczne pokazy: Straży Pożarnej, Policji i Straży Miejskiej, natomiast uczniowie IV LO pokazali jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy.

-Zorganizowanie festynu to efekt ogromnej pracy nauczycieli i szczególnie aktywnych rodziców naszej szkoły– podkreśla Mirosław Jurczyk- dyrektor SP4 – Podziękowania bezwzględnie należą się wielu osobom i instytucjom, bez których ta impreza nie doszłaby do skutku. Równie serdeczne podziękowania kieruję do wszystkich gości, którzy tak licznie przybyli na festyn – dodaje.

 Zabawę zakończyła krótka, wieczorna dyskoteka „pod chmurką”, którą poprowadził pan Grzegorz Kuboń

Dziękujemy wszystkim sponsorom, darczyńcom i rodzicom , dzięki którym można było zorganizować tak radosny i pełen wrażeń Festyn Rodzinny w Szkole Podstawowej nr 4 Olkuszu.

Jako jedyna brała w nich udział nasza uczennica - Alicja Sowula