Szkoła Podstawowa nr 4
im Francesco Nullo
w Olkuszu
Tel: 32 643 06 05
Adres:
ul. Fr. Nullo 36,
32-300 Olkusz

e-mail: sp4olkusz@wp.pl
środa 22 wrzesień 2021

Film wykonany przez Basię Bukład, który podsumuje osiem lat nauki w SP4

W poniedziałek, czyli dwa dni przed rozdaniem świadectw, uczniowie klas czwartych uczestniczyli w części praktycznej egzaminu na kartę rowerową. Musieli się oni zmierzyć z następującymi zagadnieniami:

  • prawidłowe włączanie się do ruchu,
  • jazda odpowiednią stroną jezdni,
  • zatrzymanie się przed linią i sygnalizowanie skrętu
  • umiejętna jazda pomiędzy pachołkami (slalom)

W tej części egzaminu brało udział 22 uczniów z obu klas czwartych i wszyscy poradzili sobie z zadaniami praktycznymi, zdając w ten sposób egzamin. Na podstawie którego otrzymają kartę rowerową.

         W Bukownie 8 czerwca 2019 roku odbyły się X Wojewódzkie Zawody Dzieci  i Młodzieży w Wieloboju Łączności. Wzięło w nich udział 81 uczestników, a wśród nich nasi uczniowie z klasy 8b: Wojciech Sołtysik, który zdobył III miejsce i Piotr Kaleta, który zajął V miejsce. Nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami. Uczestnicy zmagali się w następujących konkurencjach: strzelanie, rzut granatem, określenie azymutu, odszukanie jednego nadajnika. Zawody odbyły się pod honorowym patronatem Wojewody Małopolskiego Piotra Ćwika, Starosty Olkuskiego Pawła Piasnego i Burmistrza Miasta Bukowno Mirosława Gajdziszewskiego.

 

Serdecznie gratulujemy Wojtkowi i Piotrowi oraz ich Rodzicom!

          Ogólnopolska akcja czytelnicza "Jak nie czytam, jak czytam". Celem akcji jest promocja czytelnictwa wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie. Upowszechnienie opinii, że szansą na poprawę wskaźników czytelnictwa jest edukacja czytelnicza młodego pokolenia. Uczniowie mieli okazję poczytać w gronie koleżanek i kolegów.

Akcja czytelnicza w naszej szkole odbyła się na terenie boiska szkolnego. Uczniowie  wraz z nauczycielami zebrali się aby wspólnie spędzić miło czas z ulubioną książką. Podczas tego wydarzenia odbyło się wręczenie nagród laureatom szkolnego konkursu organizowanego z okazji Międzynarodowego Dnia Książki. W akcji tej nasza szkoła wzięła udział po raz drugi.