sobota 27 lipiec 2024

Ogłaszamy konkurs z okazji Święta Niepodległości

do udziału zapraszamy

uczniów Naszej Szkoły.

"Pokolenie, które ignoruje historię, nie ma przeszłości - ani przyszłości."

Robert A. Heinlein

Regulamin konkursu plastyczno – fotograficznego

„ Nasza Niepodległa” z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Cele konkursu:

• Uczczenie 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę,
  • Kształtowanie poczucia tożsamości narodowej oraz postawy patriotycznej,
  • Podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej,
  • Pokazanie miejsc kojarzących się z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

Konkurs odbywa się w trzech kategoriach wiekowych:

• Klasy I – III kategoria plastyczna ( technika dowolna )

Temat: „ Nasze symbole narodowe”.

• Klasy IV – VI kategoria plastyczna  ( technika dowolna ) – plakat o tematyce niepodległościowej (format A1 lub A2)

Temat: „ Drogi Polaków do niepodległości”.

• Klasy VII – VIII kategoria fotograficzna

Temat: „Moja Mała Ojczyzna – Miejsca Pamięci Narodowej”.

1. Każda praca powinna być opatrzona metryczką zawierającą imię i nazwisko ucznia, klasę i nazwę szkoły.
  2. Zdjęcia w wersji papierowej należy wykonać w formacie A4 (210 mm x 297 mm) lub A3 (297 mm x 420 mm).
  3. Każdy uczestnik może dostarczyć jedną fotografię. Autorzy zdjęć dostarczonych na konkurs zapewnią, że osoby uwiecznione na zdjęciach wyrażają zgodę na publiczną prezentację zgodnie z prawem.

1. W konkursie mogą wziąć udział wyłącznie prace dotychczas nigdzie niepublikowane i nienagradzane.
  2. W każdej kategorii wiekowej przyznane zostaną nagrody i dyplomy. Oceny prac dokona jury konkursu. Jury zastrzega sobie prawo do innego podziału nagród.
  3. Szkoła zastrzega sobie prawo do wykonania ekspozycji prac konkursowych.
  4. Prace należy dostarczyć do biblioteki szkolnej.
  5. Termin dostarczania prac upływa 31.10.2018 r.

>>OŚWIADCZENIE<<

Nasi uczniowie z klas 4-8 wzięli udział w tegorocznej XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”. Głównym celem Konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie. Przyrodnicy przygotowując się rozwiązywali testy i wykonywali różne doświadczenia z zakresu świata przyrodniczego.  Konkurs składał się z różnych zadań z zakresu biologii, chemii, geografii i fizyki. Zwycięzcami tej edycji byli: Wawrzyniec Sołtysiak z

...