sobota 20 kwiecień 2024

W roku szkolnym 2017/18 Szkoła Podstawowa nr 4 w Olkuszu realizuje ogólnopolski program edukacyjny „MegaMisja”, którego celem jest przygotowanie dzieci w wieku 6 -10 do bezpiecznego korzystania z kompetencji cyfrowych. Koordynatorem programu na terenie szkoły jest pan Rafał Michalski, natomiast pani Aneta Bugaj i pani Agata Tomsia prowadzą zajęcia z uczniami.

Od września kilkunastu uczniów klasy drugiej i trzeciej spotykają się z wirtualnymi bohaterami - Julką i Kubą, którzy mają kłopoty z pewnym cyfrowym wynalazkiem. Podczas wykonywania zadań dzieci uczą się, jakie treści można publikować w internecie, jak unikać niebezpieczeństw w sieci, chronić swoją prywatność, przestrzegać netykiety i praw autorskich, tworzyć i obrabiać proste grafiki, dźwięki i filmy. Za realizację każdego zadania, Szkoła, otrzymuje punkty, które wymieniane są na nagrody m.in. sprzęt multimedialny, książki, materiały plastyczne, gry, zabawki edukacyjne.

Pierwszy etap gry już za nami. Do szkoły dotarła już pierwsza przesyłka. Zawierała ona materiały plastyczne tj. kredki, farbki, plastelinę, nożyczki, pędzle, bloki rysunkowe.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne nagrody.