czwartek 25 kwiecień 2024

W Naszej Szkole już po raz trzynasty odbył się „Turniej Wiedzy Zdrowotnej i Profilaktycznej”. Honorowy patronat objęli: Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olkuszu oraz Nadleśnictwo w Olkuszu.

Hasło tegorocznej edycji to „Żyj zdrowo i kolorowo”. Celem Turnieju jest propagowanie wiedzy z zakresu profilaktyki zdrowotnej, ekologii, doskonalenie sprawności fizycznej i umysłowej oraz integrowanie uczniów szkół podstawowych. W Turnieju wzięli udział uczniowie z 14 szkół podstawowych miasta i gminy Olkusz. Uczniowie konkurowali ze sobą w czteroosobowych drużynach w następujących konkurencjach: literacka, plastyczna, sportowa i test wiedzy. Wszystkim zadaniom towarzyszyło wiele emocji, radości i uśmiechu. Uczniowie tradycyjnie prezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy i sprawności fizycznej. Turniej cieszy się dużą popularnością wśród szkół z terenu miasta i gminy Olkusz. Zwycięskimi drużynami były: Szkoła Podstawowa w Kosmolowie, która zajęła I miejsce, Szkoła Podstawowa nr 4 w Olkuszu, która uplasowała się na drugim szczęśliwym miejscu oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Olkuszu, która zajęła III miejsce.

Turniej jest wspaniałym sposobem przekazywania wiedzy, łączącym humor i efektowną formę ze skuteczną edukacją.

Fundatorami nagród byli: Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz oraz Nadleśnictwo w Olkuszu.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom wspaniałej wiedzy, sprawności fizycznej i talentu plastycznego, który mieliśmy okazję dzisiaj podziwiać.

Wyniki XIII Turniej Wiedzy Zdrowotnej i Profilaktycznej

Miejsce Nazwa szkoły