sobota 27 lipiec 2024

5 maja 1863 r. zginął w bitwie po Krzykawą płk. Francesco Nullo walcząc o niepodległość Naszego Kraju. Wierny i oddanych hasłu Za wolność naszą i waszą udowodnił, że człowiek może posiadać dwie ojczyzny w tym jedną jest Italia. Tymi słowami podsumowała swoją pracę na rzecz współpracy polsko-włoskiej pani Teresa Musiał-Casali. Dzięki jej staraniom udało się zrealizować aktywną wymianę młodzieży z zaprzyjaźnionych miejscowości: Olkusz i Pontenure. Na uroczystości upamiętniającej bohaterską śmierć Francesco Nullo przybyli przedstawiciele władz obu miast, zaproszeni goście oraz społeczność szkolna SP 4 w Olkuszu. Nasi goście z Włoch obdarowali nas pamiątkowymi, symbolicznymi darami.

Organizatorzy tej uroczystości - dyrekcja szkoły podstawowej nr 4 - p. Mirosław Jurczyk i p. Iwona Kądziołka przedstawili zwycięzców konkursów związanych z postacią Patrona Szkoły - płk. Francesco Nullo. Nagrody wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz - pan Roman Piaśnik.

W kategorii plastycznej:

I m. - Maja Bochenek - SP 1  Olkusz