Projekty - Szkoła Podstawowa nr 4 im. Francesco Nullo w Olkuszu

Menu główne:

Oferta szkoły

Dwa lata temu szkoła przystąpiła do projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa, wdrażanego w Małopolsce przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. Efektem starannie zaplanowanych działań jest poprawa bezpieczeństwa naszych uczniów, co potwierdza uzyskany w 2009 r. certyfikat "Szkoły Promującej Bezpieczeństwo".

Od kilku lat bierzemy udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjno-Terapeutycznym "Ortograffiti" rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Dysleksji - obejmujemy fachową pomocą uczniów z klas IV-V z problemami w nauce o charakterze dyslektycznym.

Obecnie uczestniczymy w VII edycji programu "Szkoła ucząca się" (SUS-OK) - "Doskonalenie metod nauczania i oceniania", który jest realizowany w Polsce przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Polsko - Amerykańską Fundację Wolności. Mamy nadzieję, że poprzez udział w programie poprawimy motywację naszych uczniów do nauki, zwiększymy skuteczność oddziaływań wychowawczych i dydaktycznych, usprawnimy komunikację z uczniami i ich rodzicami.

Od roku szkolnego 2007 bierzemy udział w programie "Mleko z klasą", dzięki temu wszyscy nasi uczniowie otrzymują codziennie darmowy kartonik mleka.
Uczniowie klas młodszych od dwóch lat mają możliwość uczestniczenia w zajęciach Akademii Szachowej pod patronatem Anatolija Karpowa, prowadzonych przez p. Czesława Czarnotę.

Realizujemy projekt współfinansowany przez Unię Europejską "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy" - w ramach projektu uczniowie klas pierwszych w latach 2008 -2011 otrzymują wsparcie ukierunkowane na rozwój kompetencji kluczowych. Uczestnicząc w zajęciach dodatkowych i korzystając z nowoczesnych i bardzo atrakcyjnych pomocy dydaktycznych, rozwijają własny potencjał intelektualny.

Od grudnia 2009 r. Kielecka Szkoła Języków Obcych "InterCollege" realizuje w naszej szkole projekt "Rozwijam się i uczę - wzmocnienie umiejętności uczniów szkół podstawowych w gminie Olkusz". Ma on na celu wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych. Ponad połowa naszych uczniów w ciągu 27 miesięcy weźmie udział w bezpłatnych zajęciach językowych, zajęciach wyrównawczych o charakterze matematyczno-przyrodniczym, zajęciach logopedycznych i inne.

We wrześniu 2012r. rozpoczęliśmy w naszej szkole realizację projektu pn. Myśląc o przyszłości - Indywidualizacja Procesu Nauczania i Wychowania uczniów klas I-III Szkół Podstawowych w Gminie Olkusz współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.