16 lutego 2007r. odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika. 36 pierwszoklasistów zostało przyjętych do grona czytelników naszej biblioteki. Uczniowie w przepięknych strojach zaprezentowali książkowych bohaterów tj. Koziołek Matołek, Królewna Śnieżka, Brzydkie Kaczątko, Jaś i Małgosia oraz Czerwony Kapturek.
         Z tej okazji dzieci złożyły uroczyste ślubowanie czytelnika -przyrzekały szanować książki, korzystać z ich rad i mądrości oraz być dobrymi czytelnikami. Po tym podniosłym akcencie nastąpiło pasowanie na czytelnika przez Panią bibliotekarkę Nadinę Śliwińską. W prezencie otrzymali zakładki do książek, wykonane przez ich starszych kolegów. Pierwsza wizyta najmłodszych uczniów w bibliotece zakończyła się wypożyczeniem samodzielnie wybranej książki.