DZIEŃ PAPIESKI

Dzień Papieski           Dnia 16 października 2006 roku nasza szkoła przeżywała nietypowy dzień, który był poświecony Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II.
Przez dwa tygonie, uczniowie pod kierunkiem nauczycieli, przygotowywali się do obchodów VI Dnia Papieskiego pod hasłem Jan Paweł - Sługa Miłosierdzia Dzieci przygotowywały prace plastyczne, inscenizację, przypominały sobie pieśni i szlifowały wiadomości dotyczące Karola Wojtyły - Jana Pawała II.

Nie było to nic nadzwyczajnego, gdyby nie osoba Jana Pawła II. On ciągle żyje w naszych serach, my chcemy nazywać się pokoleniem JPII

Dzień Papieski           Indywidualne prace plastyczne oraz plakaty wykonane w zespołach klasowych ozdobił ściany sali gimnastycznej, gdzie odbywała się cała uroczystość. Ponadto każda klasa, pod kierunkiem wychowawcy, przygotowała wystawkę pamiątek związanych z osobą Papieża. Uczniowie z klas IV-VI przedstawili montaż słowno-muzyczny związany z tematem VI Dnia Papieskiego. Nie zabrakło też zabawy przygotowanej w formie quizu, który polegał na zdrowej rywalizacji - kto wie więcej o Papieżu z Polski. Po każdej serii pytań wszyscy śpiewaliśmy pieśni i piosenki religijne wzmocnione przez p. Dorotę Nowak grą na gitarze.

Informatyk p. Rafał Michalski uświetnił całość projekcją filmu o Janie Pawle II, a nad całością czuwał Jan Paweł II spoglądając na nas z dużego portretu wykonanego przez p. Macieja Bujasa.