Szkoła Podstawowa nr 4
im Francesco Nullo
w Olkuszu
Tel: 32 643 06 05
Adres:
ul. Fr. Nullo 36,
32-300 Olkusz

e-mail: sp4olkusz@wp.pl
czwartek 18 lipiec 2024

Podręczniki:

Książki i materiały ćwiczeniowe zgodnie z rozporządzeniem będą czekać na dzieci we wrześniu w szkole.

Religia -  „ Żyjemy w Bożym świecie” – wydawnictwo Jedność ( do zakupienia przez rodziców).

Tymczasem zakupy jeszcze nie zrobione, a niewiele potrzeba, aby zgubić się na rynku szkolnych produktów... Czego nie może zabraknąć? Oto nasza lista.

Tornister to oczywiście podstawa - noszony codziennie, musi zmieścić cały ekwipunek. Ważne, żeby był lekki, wyposażony w usztywniane plecy, najlepiej odpowiednio wyprofilowane. Postaw na funkcjonalność - nie zawsze to co najładniejsze, okaże się najlepsze dla dziecka.

Z piórnikiem, kolejnym niezbędnym artykułem, sprawa jest bardziej dowolna. Wydaje się jednak, że ten z wyznaczonym miejscem na gumkę, 2 ołówki, temperówkę, kredki ołówkowe, linijkę, klej w sztyfcie, nożyczki, patyczki do liczenia

(wszystkie przybory proszę podpisać)

Zeszyty – jeden 16 kartkowy w trzy linie ( język polski),

              - jeden 16 kartkowy w kratkę (matematyka)  

              - jeden  16 kartkowy w kratkę (do korespondencji) który będzie pełnił funkcję dzienniczka.

              (zeszyty proszę obłożyć i podpisać)

2 papierowe teczki A4 z gumką-  (podpisane) – jedna na prace plastyczne, druga na karty pracy

 

Przybory zostawiane w klasie – w półce dla każdego ucznia

- 2 bloki techniczne A4 z kolorowymi kartkami,

- blok techniczny A4 z białymi kartkami,

- blok techniczny A3 z kolorowymi kartkami,

- plastelina,

- kredki pastelowe olejne,

- papier kolorowy,

- farby plakatowe, pędzle, pojemnik na wodę


Jeśli przyszły uczeń posługuje się przy pisaniu lewą ręką – proszę postarać się o przystosowane dla niego przybory. Nożyczki, czy ołówek dla leworęcznych dostępne do kupienia w sklepach papierniczych i marketach.

 

Kolejny potrzebny element garderoby pierwszaka to strój na zajęcia ruchowe, który powinien składać się z białej koszulki z krótkim rękawem bądź bez,  granatowych krótkich spodenek i tenisówek na miękkiej jasnej (niebrudzącej parkietu) podeszwie.

Jeszcze tylko strój odświętny na uroczyste rozpoczęcie roku i gotowe. 
Z TAKIM BAGAŻEM I UŚMIECHEM NA TWARZY PAŃSTWA DZIECI MOGĄ ROZPOCZĄĆ   PRZYGODĘ JAKĄ, JEST SZKOŁA.