Szkoła Podstawowa nr 4
im Francesco Nullo
w Olkuszu
Tel: 32 643 06 05
Adres:
ul. Fr. Nullo 36,
32-300 Olkusz

e-mail: sp4olkusz@wp.pl
wtorek 23 lipiec 2024

       11 kwietnia 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 4 im. Francesco Nullo w Olkuszu,  na akademii z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatu „Lider Projektu Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” przyznawanego w ramach Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa.  Dokument ten złożył na ręce dyrektora szkoły pana Mirosława Jurczyka komisarz Marek Kalarus.

Głównym założeniem  „Projektu Szkoły Promującej Bezpieczeństwo” jest budowanie lokalnie środowisk, które chcą pracować na rzecz poprawy bezpieczeństwa oraz poczucia bezpieczeństwa. Jego idea polega na uczeniu współodpowiedzialności za bezpieczeństwo osobiste, lokalne i  społeczne.

        Realizujemy go od  2009 roku poprzez różne działania profilaktyczne, których celem jest  zwiększanie bezpieczeństwa uczniów. Braliśmy udział w programach: Odblaskowa szkoła, Bezpieczna droga do szkoły, Tydzień bezpiecznego Internetu, Debata, No promil-no problem, Saper, Trzymaj formę itp. Organizowaliśmy okolicznościowe zabawy, Festyn Rodzinny- bawimy się bezpiecznie, Turniej Wiedzy Zdrowotnej i Profilaktycznej. W szkole mamy domofon oraz rejestrację wejść, co ogranicza wejście osób postronnych na teren budynku. Posiadamy również monitoring wizyjny. Wykonywane są na bieżąco remonty sal, korytarzy i łazienek, naprawy  i wymiany starych sprzętów. To tylko nielicznez prowadzonych działań. W tym roku, w ramach projektu, uczniowie z klasy 6a przygotowali filmik edukacyjny o bezpieczeństwie w czasie przerw lekcyjnych, który obejrzeli wszyscy uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście. Miłym akcentem, naszej szkolnej uroczystości,  były nagrody dla uczniów klas I-III, wyróżnionych w konkursie plastycznym "Bezpieczna przerwa".  Pamiątkowe dyplomy otrzymali także uczniowie biorący udział w konkursie " Olkusz - moje miasto".

    Bardzo cieszymy się z otrzymania tego prestiżowego wyróżnienia, jakim jest Certyfikat „Lider Projektu Szkoła Promująca Bezpieczeństwo. Dziękujemy uczniom, rodzicom i instytucjom, które przyczyniły się do jego zdobycia.

      Szczególne podziękowania, w imieniu wszystkich uczniów, ich rodziców i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 4 w Olkuszu, kierujemy pod adresem funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu za dotychczasową pomoc, wsparcie i współpracę w ramach nie tylko Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa, ale również w innych działaniach prowadzących  do poprawy bezpieczeństwa uczniów.