Szkoła Podstawowa nr 4
im Francesco Nullo
w Olkuszu
Tel: 32 643 06 05
Adres:
ul. Fr. Nullo 36,
32-300 Olkusz

e-mail: sp4olkusz@wp.pl
czwartek 18 lipiec 2024

„Drodzy chłopcy i dziewczęta. Wy jesteście nadzieją ludzkości.

Niech miłość Chrystusa rozszerza się dzięki Wam na Wasze

otoczenie, na Wasze rodziny i na cały świat. Wy jesteście

 przyszłością dzisiejszej rodziny”

/Jan Paweł II, Watykan 2 styczeń 2000 r./

 

 

 

            Dnia 11 października 2016 r uczniowie klas I – III pod opieką swoich nauczycieli, wzięli udział w obchodach XVI Dnia Papieskiego – w tym roku obchodzonego przez młodszych uczniów naszej szkoły w Klasztorze Ojców Karmelitów Bosych w Czernej.

            Po klasztorze i jego przepięknym otoczeniu oprowadzali dzieci: przewodnik PTTK p. Henryk Witecki i jeden z ojców karmelitów – ojciec Przemysław.

Dzieci wysłuchały historii powstania klasztoru, legend i ciekawostek, zwiedziły muzeum multimedialne, wypełniły karty pracy odpowiadając na pytania dotyczące życia Świętego Jana Pawła II. Choć pogoda była deszczowa, humory dopisywały wszystkim. W czasie przerwy w spotkaniach, można było zjeść gorące kiełbaski i zakupić pamiątki w przyklasztornej księgarni.

            Wrażenia z pobytu w klasztorze w Czernej zostaną w naszej pamięci i będą zachętą do kolejnych wizyt