Szkoła Podstawowa nr 4
im Francesco Nullo
w Olkuszu
Tel: 32 643 06 05
Adres:
ul. Fr. Nullo 36,
32-300 Olkusz

e-mail: sp4olkusz@wp.pl
sobota 20 lipiec 2024

   Świat zmienia się na naszych oczach. Każdego dnia pojawiają się nowe wynalazki, które mają usprawnić, uatrakcyjnić czy umilić nasze życie. Wychodząc naprzeciw tym zmianom cywilizacyjnym, stale zmieniającym się potrzebom dzieci i młodzieży, dn. 1 września 2016r. została podpisana umowa partnerska pomiędzy Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Olkuszu reprezentowaną przez Panią dyrektor Jolantę Ziębę i Szkołą Podstawową nr 4 w Olkuszu reprezentowaną przez dyrektora Pana Mirosława Jurczyka.

   Obie instytucje współpracują ze sobą bardzo aktywnie już od dłuższego czasu, a podpisana umowa jest formalnym udokumentowaniem tych wieloletnich działań. Partnerzy zobowiązują się w niej do realizacji zadań obejmujących różnego rodzaju imprezy, spotkania, zajęcia edukacyjne, innowacje pedagogiczne, a przede wszystkim do wzajemnego promowania swoich instytucji.

Pierwszą okazją do wcielenia w życie umowy partnerskiej było Narodowe Czytanie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza zorganizowane przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Olkuszu w ramach piątej edycji ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”, nad którym honorowy patronat sprawowała Para Prezydencka.