Szkoła Podstawowa nr 4
im Francesco Nullo
w Olkuszu
Tel: 32 643 06 05
Adres:
ul. Fr. Nullo 36,
32-300 Olkusz

e-mail: sp4olkusz@wp.pl
wtorek 23 lipiec 2024

Dobrze Cię widzieć" to nowa kampania społeczna, która ma na celu zwiększyć ochronę dzieci przed wypadkami na drogach. Kampanię zainaugurowała minister edukacji Anna Zalewska i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.


"Dobrze Cię widzieć" – kamizelki odblaskowe mają chronić dzieci na drogach.


„Zbyt wiele dzieci uczestniczy w kolizjach z udziałem samochodów” - powiedział podczas inauguracji akcji "Dobrze Cię widzieć" Zbigniew Ziobro. Minister sprawiedliwości podkreślał, że noszenie przez uczniów kamizelek odblaskowych powinno znacząco zmniejszyć liczbę wypadków z ich udziałem. W ubiegłym roku doszło do prawie trzech tysięcy wypadków z udziałem dzieci w wieku do 14 lat. Śmierć podniosło aż 56 z nich.


Kampania społeczna „Dobrze Cię widzieć” jest współfinansowana przez Fundusz Sprawiedliwości. Ambasadorem kampanii jest Cezary Pazura.