sobota 27 kwiecień 2024

Dobrze Cię widzieć" to nowa kampania społeczna, która ma na celu zwiększyć ochronę dzieci przed wypadkami na drogach. Kampanię zainaugurowała minister edukacji Anna Zalewska i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

"Dobrze Cię widzieć" – kamizelki odblaskowe mają chronić dzieci na drogach.

„Zbyt wiele dzieci uczestniczy w kolizjach z udziałem samochodów” - powiedział podczas inauguracji akcji "Dobrze Cię widzieć" Zbigniew Ziobro. Minister sprawiedliwości podkreślał, że noszenie przez uczniów kamizelek odblaskowych powinno znacząco zmniejszyć liczbę wypadków z ich udziałem. W ubiegłym roku doszło do prawie trzech tysięcy wypadków z udziałem dzieci w wieku do 14 lat. Śmierć podniosło aż 56 z nich.

Kampania społeczna „Dobrze Cię widzieć” jest współfinansowana przez Fundusz Sprawiedliwości. Ambasadorem kampanii jest Cezary Pazura.