Szkoła Podstawowa nr 4
im Francesco Nullo
w Olkuszu
Tel: 32 643 06 05
Adres:
ul. Fr. Nullo 36,
32-300 Olkusz

e-mail: sp4olkusz@wp.pl
wtorek 23 lipiec 2024

Kolejny już raz nasi uczniowie wzięli udział w Powiatowym Konkursie „Dzieło Hansa Hummla w poezji i plastyce”. Nasi artyści z klas V-VIII uczestniczyli warsztatach historycznych i plastycznych w Bazylice św. Andrzeja Apostoła. Podczas zajęć uczniowie zdobywali wiedzę o historii kościoła oraz rysowali i fotografowali inspirujące dla siebie obiekty. Tym razem uczniowie podziwiali piękno wyremontowanych organów Hansa Hummla i mogli samodzielnie zagrać na instrumencie.
Teraz nasi artyści „nakarmieni” wiedzą i wrażeniami mają czas na tworzenie prac plastycznych, fotograficznych, prezentacji oraz wierszy. Trzymajmy kciuki za uczniów, aby podczas tworzenia swoich dzieł nie opuszczała ich inwencja twórcza