piątek 26 kwiecień 2024

Dnia 9 lutego 2018 roku w naszej szkole odbył się Dzień Profilaktyczny. Klasy IV-VII udały się do kina w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu na film „Cudowny chłopak”. Po prelekcji  w nawiązaniu do filmu w klasach  odbyły się zajęcia z wychowawcami na temat „Potrzeby bycia lubianym i sposobie dobierania przyjaciół”. Uczniowie wykonywali karty pracy, odbyły się dyskusje oraz gry zespołowe.

Następnie wybrani uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym o tematyce ekologicznej i z zakresu bezpieczeństwa.

Te zajęcia były niezwykle inspirujące. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą, wrażliwością na podany temat, a także  pomysłowością, talentem, wiedzą i twórczą pracą.

Jesteśmy szkołą promującą zdrowie, dlatego Dzień Profilaktyczny był dla nas bardzo ważny i pouczający. W poczuciu zdobycia wspaniałej wiedzy i pozytywnie naładowani energią mogliśmy rozpocząć ferie zimowe.