Szkoła Podstawowa nr 4
im Francesco Nullo
w Olkuszu
Tel: 32 643 06 05
Adres:
ul. Fr. Nullo 36,
32-300 Olkusz

e-mail: sp4olkusz@wp.pl
wtorek 23 lipiec 2024

        Po raz I miłośnicy naszego miasta wzięli udział w konkursie „W Srebrnym Grodzie”, który odbył się 17.05.2018 roku. Jego organizatorami były: Szkoła Podstawowa nr 4 i Szkoła Podstawowa nr 10 w Olkuszu. Patronat nad konkursem sprawował Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

     W tym roku konkurs przybrał nową formułę ponieważ szkoły reprezentowali uczniowie z klas I-III i IV-VII w trzyosobowych drużynach w konkurencji: literackiej, turnieju „1 z 13” oraz plastycznej. Konkurs cieszy się dużą popularnością wśród dzieci i nauczycieli. Udział wzięło aż 14 szkół z miasta i gminy Olkusz. Uczniowie musieli się wykazać wiedzą z zakresu historii, kultury, sztuki, przyrody, wiedzy o gospodarce i życiu społecznym. W oczekiwaniu na wyniki, po konkursie uczniowie klas I-III udały się na zajęcia do Biblioteki Miejskiej, a klasy IV-VII wybrały się na ciekawą wycieczkę i zwiedzanie do Bazyliki św. Andrzeja Apostoła. Po powrocie odbyło się uroczyste wręczenie nagród.

Wśród nagrodzonych nie zabrakło również naszych uczniów:)

W kategorii klas młodszych I miejsce zdobyła drużyna w składzie: Agnieszka Piątek, Oliwia Mazurkiewicz i Julia Głąb z klasy IIIb.

W kategorii klas starszych II miejsce zdobyła drużyna w składzie: Maciej Pałka z klasy 6b, Barbara Bukład z klasy 7b, Jagoda Turska z klasy 7a.

 

Serdecznie gratulujemy uczniom i ich rodzicom!