Szkoła Podstawowa nr 4
im Francesco Nullo
w Olkuszu
Tel: 32 643 06 05
Adres:
ul. Fr. Nullo 36,
32-300 Olkusz

e-mail: sp4olkusz@wp.pl
czwartek 18 lipiec 2024

Na lekcji geografii w klasie 6a odbyło się spotkanie online z Panem Mariuszem Czarnulem, oceanografem, który obecnie prowadzi badania na Spitsbergenie.

Córka pana Mariusza Iga, przygotowała na lekcję piękną prezentację oraz film.

Pan Mariusz przybliżył uczniom swoją pracę, opowiedział o ciekawych zjawiskach przyrodniczych, o wyprawach na Antaktydę, a także o florze i faunie tego nisamowitego miejsca. Zapoznał uczniów również z różnymi ciekawymi historiami życia codziennego. To była wspaniała lekcja. Obecnie na Spitsbergenie panuje noc polarna, dlatego kolejne spotkanie z Panem Czarnulem, odbędzie się podczas dnia polarnego. Już się nie możemy doczekać:)

Bardzo dziękujemy Panu Mariuszowi Czarnulowi za tak wspaniałe spotkanie i poświęcony nam czas.