czwartek 28 marzec 2024

Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu zachęca do udziału w Diecezjalnym Konkursie Literackim.
Konkurs ma charakter jednoetapowy. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest napisanie pracy konkursowej na temat: „Wielkanoc w czasie izolacji". Tematem pracy jest osobista refleksja, podnosząca na duchu w tych trudnych czasach, ujęta w dowolną formę literacką (poezja, esej, wspomnienie, kartka z pamiętnika, reportaż, opowiadanie, rozprawka).

PATRONAT HONOROWY:
Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak
ORGANIZATOR:
Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu
ADRESACI:
- uczniowie szkół podstawowych klas VI-VIII,
- uczniowie szkół średnich,
- dorośli.

TERMIN:
Prace należy przesłać w wersji elektronicznej do dnia 9 maja 2020 roku na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Szczegóły konkursu: www.katecheza.sosnowiec.pl

Nasi uczniowie z klas 4-8 wzięli udział w tegorocznej XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”. Głównym celem Konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie. Przyrodnicy przygotowując się rozwiązywali testy i wykonywali różne doświadczenia z zakresu świata przyrodniczego.  Konkurs składał się z różnych zadań z zakresu biologii, chemii, geografii i fizyki. Zwycięzcami tej edycji byli: Wawrzyniec Sołtysiak z