czwartek 25 kwiecień 2024

Uczniowie klasy 6 A w dniach 15-17.05.2019 r. wybrali się na wycieczkę trzy dniową do Karpacza. Pierwszego dnia odwiedzili miejsce zwane "Papugranią", gdzie mogli zetknąć się z wolno latającymi ptakami, w  większości były to papugi nie występujące w Polsce.

Zwiedzili interaktywne muzeum klocków Lego oraz gier komputerowych

Następnego dnia wyruszyli na szlak Karkonoskiego Parku Narodowego w towarzystwie dwóch pań przewodniczek i mogli zjechać kolejka linową.

Największy wysiłek i jednocześnie największą frajdą było przejście trasą Parku Linowego TARZAN, który pokonali w ostatni dzień wycieczki.

Przed wyjazdem zwiedzili urocze miasto oraz zakupili pamiątki.

Nasi uczniowie z klas 4-8 wzięli udział w tegorocznej XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”. Głównym celem Konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie. Przyrodnicy przygotowując się rozwiązywali testy i wykonywali różne doświadczenia z zakresu świata przyrodniczego.  Konkurs składał się z różnych zadań z zakresu biologii, chemii, geografii i fizyki. Zwycięzcami tej edycji byli: Wawrzyniec Sołtysiak z

...