Szkoła Podstawowa nr 4 im. Francesco Nullo w Olkuszu

Wspomnienia

Statysyka

Inne..

ANALIZA ANKIET DLA RODZICÓW UCZNIÓW, KTÓRYCH DZIECI ROZPOCZĘŁY NAUKĘ W PIERWSZEJ KLASIE JAKO DZIECI 6 – LETNIE.

Ankieta przeprowadzona w styczniu 2014r. wśród 6 rodziców uczniów klas I, II, III i IV.

1. Czym kierowali się Państwo, podejmując decyzję o wcześniejszym posłaniu dziecka do szkoły? (Można zaznaczyć kilka odpowiedzi.)

innymi czynnikami (jakimi?):
  • dzieci w tym wieku są bardzo chłonne wiedzy i chcieliby to wykorzystać
  • zdrowotnymi
  • wyborem nauczyciela uczącego I klasę
  • dziecko poszło do szkoły ze starszym rodzeństwem

2. Czy szkoła zapewniła właściwe przygotowanie warunków i otoczenia szkolnego (szatnia, łazienka, świetlica, plac zabaw itp.)

3. Czy w szkole działa się dziecku jakaś krzywda ze strony innych dzieci?

4. Czy nauczyciele poświęcali dziecku wystarczająco dużo uwagi?

5. Czy w klasie dziecko czuło się zagubione lub nie umiało odnaleźć się?

6. Czy poziom rozwoju dziecka pasował do wymogów szkolnych?

7. Czy szkoła zapewniła dziecku bezpieczeństwo fizyczne i psychiczne?

8. Czy nauczyciele byli dobrze przygotowani do pracy z małymi dziećmi?

9. Czy program był przeładowany?

10. Czy dziecko po nauce w szkole miało wolny czas na zabawę i kontakt z rodzicami?

11. Czy dziecko polubiło nauczycieli i czuło do nich zaufanie?

12. Czy nauczyciele poświęcali wystarczająco dużo czasu i uwagi mojemu dziecku?

13. Czy materiały do nauki były ciekawe i wzbudzały rzeczywiste zaangażowanie dziecka?

14. Czy życie emocjonalne dziecka było pod kontrolą nauczycieli, to znaczy czy dostrzegali emocje malucha i gdy trzeba adekwatnie reagowali tonizując lub pobudzając dziecko?

15. Czy proces uczenia dyscypliny szkolnej był prowadzony zgodnie z cechami osobowości i temperamentu mojego dziecka?

16. Czy poleciłaby pani innym rodzicom, biorąc pod uwagę własne doświadczenia, podjęcie decyzji o posłaniu swojego sześcioletniego dziecka do szkoły podstawowej, do której obecnie uczęszcza Pani/ Pana dziecko?

Rodzice w ankietach umieścili cenne uwagi dotyczące funkcjonowanie placówki, które dyrektor uwzględnił w organizacji pracy szkoły.

mgr Teresa Roś

czynny od poniedziału